אלישמע

Elishama
בעמוד זה נסקור את המשמעות של השם אלישמע, נבין מה מקור השם, הערך שלו בגימטריה והערך הנומורולוגי של השם. בעזרת הנומורולוגיה ניתן ללמוד על תכונות האישיות והאופי של תינוקות וילדים הנקראים בשם אלישמע.
פירוש השם אלישמע

שם בעברית:

אֱלִישָׁמָע

שם באנגלית:

Elishama

למי השם מתאים:

בנים

ערך בגימטריה:

451

ערך נומורולוגי:

1

קטגוריות:

ישראלי, תנ"כיים

פירוש השם אלישמע:

שמם של נשיא שבט אפרים ובנו של דוד המלך. לפי הקבלה פירוש השם אלישמע – השם מבטא חיבור למקורות ואמונה באלוהים ומסמל תקווה, הודיה ואושר.

ניתוח נומרולוגי לשם אלישמע:

מספר 1 מייצג אנשים עצמאיים, בעלי כושר מנהיגות, בעלי נחישות ומוטיבציה. יצירתיים וטובים בפיתוח של רעיונות חדשים ובמציאת פתרונות לבעיות. אנשים ששמים לב לפרטים, בעלי יכולת ניהול וארגון שיודעים ומצליחים להסתדר בכוחות עצמם.
ציטוט מהתנ"ך:
“לִבְנֵי יוֹסֵף–לְאֶפְרַיִם, אֱלִישָׁמָע בֶּן-עַמִּיהוּד; לִמְנַשֶּׁה, גַּמְלִיאֵל בֶּן-פְּדָהצוּר” (במדבר א’, י’).”וַיִּקַּח דָּוִד עוֹד פִּלַגְשִׁים וְנָשִׁים, מִירוּשָׁלִַם, אַחֲרֵי, בֹּאוֹ מֵחֶבְרוֹן; וַיִּוָּלְדוּ עוֹד לְדָוִד, בָּנִים וּבָנוֹת. וְאֵלֶּה, שְׁמוֹת הַיִּלֹּדִים לוֹ–בִּירוּשָׁלִָם: שַׁמּוּעַ וְשׁוֹבָב, וְנָתָן וּשְׁלֹמֹה. וְיִבְחָר וֶאֱלִישׁוּעַ, וְנֶפֶג וְיָפִיעַ. וֶאֱלִישָׁמָע וְאֶלְיָדָע, וֶאֱלִיפָלֶט” (שמואל ב’, ה’, י”ג-ט”ז). “וַיֵּרֶד בֵּית-הַמֶּלֶךְ, עַל-לִשְׁכַּת הַסֹּפֵר, וְהִנֵּה-שָׁם, כָּל-הַשָּׂרִים יוֹשְׁבִים: אֱלִישָׁמָע הַסֹּפֵר וּדְלָיָהוּ בֶן-שְׁמַעְיָהוּ וְאֶלְנָתָן בֶּן-עַכְבּוֹר וּגְמַרְיָהוּ בֶן-שָׁפָן, וְצִדְקִיָּהוּ בֶן-חֲנַנְיָהוּ–וְכָל-הַשָּׂרִים” (ירמיהו ל”ו, י”ב).
פופולריות:

כל האמור באתר זה הינו לצרכי בידור, מידע והמלצה בלבד ולא יהווה ייעוץ או תחליף לייעוץ. הנהלת האתר לא תהיה אחראית בגין נזק ו/או אובדן שנגרם למשתמש באתר ו/או למסתמך על האמור באתר.

באתרינו תוכלו למצוא שמות לילדים ממגוון שפות ותרבויות שונות יחד עם המשמעות.

שמות נוספים

איילת

נורי

ליגל

גליה

נפתלי

אליהו

בכור

צפיר

חנניה

בן אל

מנחם

נור

רביב

אלעאי

בירן