דור

Dor
בעמוד זה נסקור את המשמעות של השם דור, נבין מה מקור השם, הערך שלו בגימטריה והערך הנומורולוגי של השם. בעזרת הנומורולוגיה ניתן ללמוד על תכונות האישיות והאופי של תינוקות וילדים הנקראים בשם דור.
פירוש השם דור

שם בעברית:

דּוֹר

שם באנגלית:

Dor

למי השם מתאים:

יוניסקס (בנים ובנות)

ערך בגימטריה:

210

ערך נומורולוגי:

3

מקור השם:

השפה העברית

מפורסמים עם השם דור:

דור דניאל, דור דמרי, דור מיכה

פירוש השם דור:

שכבת גיל מבחינה דמוגרפית. ההבדל בין הורים לילדים הוא דור. מקור השם דור הוא מהתנ”ך, המילה דור מוזכרת בספר קהלת בתנ”ך, “דּוֹר הֹלֵךְ וְדוֹר בָּא, וְהָאָרֶץ לְעוֹלָם עֹמָדֶת”, פירושו מציין כי למרות העוצמה שיש בדור, הארץ היא יציבה ונצחית. לפי הקבלה פירוש השם דור – בספר קהלת נאמר “דּוֹר הֹלֵךְ וְדוֹר בָּא, וְהָאָרֶץ לְעוֹלָם עֹמָדֶת” (קהלת א’, ד’), והמשמעות היא כי העולם יציב יותר ממחזורי החיים של האנושות, יש דברים קבועים יותר מהאדם. המטרה היא שהאדם יידע להיות צנוע וענו אל מול כוחות הבריאה. מכאן נובע שהשם מסמל צניעות וחיבור לתקופה.

ניתוח נומרולוגי לשם דור:

מספרי 3 מייצג אנשים חברותיים ואוהבים, יודעים לעודד ואהובים על ידי הסובבים אותם ולרוב מוקפים בחברים. בעלי נטייה לחיוביות ושמחה, בדרך כלל נוהגים להיות ומפוזרים ומעדיפים להתקיים ולרוב פחות אכפת להם מסדר ומסגרות. אנשים עם ערך נומורולוגי זה שומרים על אופטימיות, רוח הנעורים ונוטים לברוח מעימותים והחלטות קשות.
ציטוט מהתנ"ך:
“דּוֹר הֹלֵךְ וְדוֹר בָּא, וְהָאָרֶץ לְעוֹלָם עֹמָדֶת” (קהלת א’, ד’). “בְּכָל דּוֹר וָדוֹר חַיָּב אָדָם לִרְאוֹת אֶת עַצְמוֹ כְּאִלוּ הוּא יָצָא מִמִּצְרַיִם” (שמות י”ג, ח’).  “וְיָדַעְתָּ, כִּי-יְהוָה אֱלֹהֶיךָ הוּא הָאֱלֹהִים: הָאֵל, הַנֶּאֱמָן–שֹׁמֵר הַבְּרִית וְהַחֶסֶד לְאֹהֲבָיו וּלְשֹׁמְרֵי מִצְו‍ֹתָו, לְאֶלֶף דּוֹר” (דברים ז’, ט’).
פופולריות:

כל האמור באתר זה הינו לצרכי בידור, מידע והמלצה בלבד ולא יהווה ייעוץ או תחליף לייעוץ. הנהלת האתר לא תהיה אחראית בגין נזק ו/או אובדן שנגרם למשתמש באתר ו/או למסתמך על האמור באתר.

באתרינו תוכלו למצוא שמות לילדים ממגוון שפות ותרבויות שונות יחד עם המשמעות.

שמות נוספים

אלון

טלי

שלהבת

הינדל

שמרית

צורי

רונן

שובל

שבתאי

נאית

אביבה

זיוה

אביעד

שגיב

שירלי