דן

Dan
בעמוד זה נסקור את המשמעות של השם דן, נבין מה מקור השם, הערך שלו בגימטריה והערך הנומורולוגי של השם. בעזרת הנומורולוגיה ניתן ללמוד על תכונות האישיות והאופי של תינוקות וילדים הנקראים בשם דן.
פירוש השם דן

שם בעברית:

דָּן

שם באנגלית:

Dan

למי השם מתאים:

בנים

ערך בגימטריה:

54

ערך נומורולוגי:

9

מפורסמים עם השם דן:

דן שפירא, דן מרידור, דן אריאלי, דן שילון

פירוש השם דן:

שמו של אחד מבניו של יעקב, קיבוץ בגליל העליון. מקור השם דן הוא מהתנ”ך, דן הוא אחד משנים עשר השבטים המוזכרים בו, שבט דן נקרא על שמו של בנו החמישי של יעקב אבינו. לפי הקבלה פירוש השם דן – משמעות השם מסמלת שאיפה למשפט צדק ורדיפת אמת. דן היה ראש אחד משנים עשר שבטי ישראל, ולכן השם מרמז על חיבור למקורות.

ניתוח נומרולוגי לשם דן:

אנשים עם ערך נומורולוגי 9 הם אנשים בעלי כריזמה, בעלי כושר מנהיגות, בעלי יכולת ורבלית גבוהה ובעלי לב רחב. יחד עם זאת, הם אנשים בעלי כישרון מנהיגות והיכולת לשאת עמך אנשים אחרים למטרה מסוימת. הם בעלי רגשות עמוקים ובעלי רגשיות גבוהה.
ציטוט מהתנ"ך:
“וַתַּהַר בִּלְהָה, וַתֵּלֶד לְיַעֲקֹב בֵּן. וַתֹּאמֶר רָחֵל, דָּנַנִּי אֱלֹהִים, וְגַם שָׁמַע בְּקֹלִי, וַיִּתֶּן-לִי בֵּן; עַל-כֵּן קָרְאָה שְׁמוֹ, דָּן” (בראשית ל’, ה’-ו’).
פופולריות:

כל האמור באתר זה הינו לצרכי בידור, מידע והמלצה בלבד ולא יהווה ייעוץ או תחליף לייעוץ. הנהלת האתר לא תהיה אחראית בגין נזק ו/או אובדן שנגרם למשתמש באתר ו/או למסתמך על האמור באתר.

באתרינו תוכלו למצוא שמות לילדים ממגוון שפות ותרבויות שונות יחד עם המשמעות.

שמות נוספים

גון

אלקנה

לילה

שאול

ניקו

אסנת

יהורם

סטאס

משואה

דולב

בת עמי

אנטוני

אדיר

מלי

עילי