חנוך

Chanoch, Enoch
בעמוד זה נסקור את המשמעות של השם חנוך, נבין מה מקור השם, הערך שלו בגימטריה והערך הנומורולוגי של השם. בעזרת הנומורולוגיה ניתן ללמוד על תכונות האישיות והאופי של תינוקות וילדים הנקראים בשם חנוך.
פירוש השם חנוך

שם בעברית:

חנוך

שם באנגלית:

Chanoch, Enoch

למי השם מתאים:

בנים

ערך בגימטריה:

84

ערך נומורולוגי:

3

מפורסמים עם השם חנוך:

חנוך לוין, חנוך דאום

פירוש השם חנוך:

מהשורש ח.נ.כ: לחנך, ללמד. מקור השם חנוך הוא מהתנ”ך, חנוך, שלוש דמויות מקראיות. לפי הקבלה פירוש השם חנוך – השם מבטא רצון ללמוד, להרחיב דעת, ללמד, לחנך ולהיות דמות מופת.

ניתוח נומרולוגי לשם חנוך:

מספרי 3 מייצג אנשים חברותיים ואוהבים, יודעים לעודד ואהובים על ידי הסובבים אותם ולרוב מוקפים בחברים. בעלי נטייה לחיוביות ושמחה, בדרך כלל נוהגים להיות ומפוזרים ומעדיפים להתקיים ולרוב פחות אכפת להם מסדר ומסגרות. אנשים עם ערך נומורולוגי זה שומרים על אופטימיות, רוח הנעורים ונוטים לברוח מעימותים והחלטות קשות.
ציטוט מהתנ"ך:
“חנוך לנער, על-פי דרכו- גם כי-יזקין, לא-יסור ממנה”. (משלי כ”ב, ו’). “יֵּדַע קַיִן אֶת-אִשְׁתּוֹ, וַתַּהַר וַתֵּלֶד אֶת-חֲנוֹךְ; וַיְהִי, בֹּנֶה עִיר, וַיִּקְרָא שֵׁם הָעִיר, כְּשֵׁם בְּנוֹ חֲנוֹךְ. וַיִּוָּלֵד לַחֲנוֹךְ, אֶת-עִירָד, וְעִירָד, יָלַד אֶת-מְחוּיָאֵל; וּמְחִיָּיאֵל, יָלַד אֶת-מְתוּשָׁאֵל, וּמְתוּשָׁאֵל, יָלַד אֶת-לָמֶךְ” (בראשית ד’, י”ז-י”ח). “בְּנֵי רְאוּבֵן, בְּכוֹר יִשְׂרָאֵל: חֲנוֹךְ וּפַלּוּא, חֶצְרוֹן וְכַרְמִי” (דברי הימים א’, ה’, ג’). 
פופולריות:

כל האמור באתר זה הינו לצרכי בידור, מידע והמלצה בלבד ולא יהווה ייעוץ או תחליף לייעוץ. הנהלת האתר לא תהיה אחראית בגין נזק ו/או אובדן שנגרם למשתמש באתר ו/או למסתמך על האמור באתר.

באתרינו תוכלו למצוא שמות לילדים ממגוון שפות ותרבויות שונות יחד עם המשמעות.

שמות נוספים

עלמה

שירלי

בניה

נוב

רואית

אדווה

אברהם

תיקי

גלעד

דגן

ניר

משואה

אחיעם

אריאל

תחיה