חנניה

Chananya
בעמוד זה נסקור את המשמעות של השם חנניה, נבין מה מקור השם, הערך שלו בגימטריה והערך הנומורולוגי של השם. בעזרת הנומורולוגיה ניתן ללמוד על תכונות האישיות והאופי של תינוקות וילדים הנקראים בשם חנניה.
פירוש השם חנניה

שם בעברית:

חנניה

שם באנגלית:

Chananya

למי השם מתאים:

בנים

ערך בגימטריה:

123

ערך נומורולוגי:

6

קטגוריות:

ישראלי, תנ"כיים

מפורסמים עם השם חנניה:

חנניה צ’ולק

פירוש השם חנניה:

צירוף המילים “חנן” ו”יה”. מקור השם חנניה הוא מדמויות מהתנ”ך כמו חנניה בן עזור שהיה נביא שקר בימי צדקיהו המלך, חנניה אבי צדקיהו וחנניה בן חזקיה בן גרון שחי בתקופת בית שמאי ובית הלל. לפי הקבלה פירוש השם חנניה – השם מבטא אמונה באלוהים וחיבור למקורות.

ניתוח נומרולוגי לשם חנניה:

אנשים ששמם הוא עם הערך הנומורולוגי 6 הם בעלי מוסריות יוצאת דופן, מצפים הרבה מעצמם וגם מהסובבים אותם. מאפיין אנשים אהבה, טוב לב, אוהבים לעזור לאנשים ואנשים משפחתיים, נאמנים לקרובים שלהם והמשפחה שלהם בראש סדר העדיפויות. הם אנשים יצירתיים ונוטים להתחברות לתחומים שיש בהם יצירה כמו עיצוב, תרבות בישול וכו.
ציטוט מהתנ"ך:
“וַיֹּאמֶר הַמֶּלֶךְ, לְאַשְׁפְּנַז רַב סָרִיסָיו: לְהָבִיא מִבְּנֵי יִשְׂרָאֵל, וּמִזֶּרַע הַמְּלוּכָה–וּמִן-הַפַּרְתְּמִים. יְלָדִים אֲשֶׁר אֵין-בָּהֶם כָּל-מאוּם וְטוֹבֵי מַרְאֶה וּמַשְׂכִּלִים בְּכָל-חָכְמָה, וְיֹדְעֵי דַעַת וּמְבִינֵי מַדָּע, וַאֲשֶׁר כֹּחַ בָּהֶם, לַעֲמֹד בְּהֵיכַל הַמֶּלֶךְ; וּלְלַמְּדָם סֵפֶר, וּלְשׁוֹן כַּשְׂדִּים. וַיְמַן לָהֶם הַמֶּלֶךְ דְּבַר-יוֹם בְּיוֹמוֹ, מִפַּת-בַּג הַמֶּלֶךְ וּמִיֵּין מִשְׁתָּיו, וּלְגַדְּלָם, שָׁנִים שָׁלוֹשׁ; וּמִקְצָתָם–יַעַמְדוּ, לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ. וַיְהִי בָהֶם, מִבְּנֵי יְהוּדָה–דָּנִיֵּאל חֲנַנְיָה, מִישָׁאֵל וַעֲזַרְיָה” (דניאל א’, ג’-ו’). “וַיְהִי בַּשָּׁנָה הַהִיא, בְּרֵאשִׁית מַמְלֶכֶת צִדְקִיָּה מֶלֶךְ-יְהוּדָה, בשנת (בַּשָּׁנָה) הָרְבִעִית, בַּחֹדֶשׁ הַחֲמִישִׁי; אָמַר אֵלַי חֲנַנְיָה בֶן-עַזּוּר הַנָּבִיא אֲשֶׁר מִגִּבְעוֹן, בְּבֵית יְהוָה, לְעֵינֵי הַכֹּהֲנִים וְכָל-הָעָם, לֵאמֹר. כֹּה-אָמַר יְהוָה צְבָאוֹת, אֱלֹהֵי מִישָׁאֵל וַעֲזַרְיָה” (דניאל א’, ג’-ו’). “וַיְהִי, כַּאֲשֶׁר נִבְנְתָה הַחוֹמָה, וָאַעֲמִיד, הַדְּלָתוֹת; וַיִּפָּקְדוּ הַשּׁוֹעֲרִים וְהַמְשֹׁרְרִים, וְהַלְוִיִּם. וָאֲצַוֶּה אֶת-חֲנָנִי אָחִי, וְאֶת-חֲנַנְיָה שַׂר הַבִּירָה–עַל-יְרוּשָׁלִָם: כִּי-הוּא כְּאִישׁ אֱמֶת, וְיָרֵא אֶת-הָאֱלֹהִים מֵרַבִּים” (נחמיה ז’, א’-ב’).
פופולריות:

כל האמור באתר זה הינו לצרכי בידור, מידע והמלצה בלבד ולא יהווה ייעוץ או תחליף לייעוץ. הנהלת האתר לא תהיה אחראית בגין נזק ו/או אובדן שנגרם למשתמש באתר ו/או למסתמך על האמור באתר.

באתרינו תוכלו למצוא שמות לילדים ממגוון שפות ותרבויות שונות יחד עם המשמעות.

שמות נוספים

ארגמן

אור-יה

דנית

יעלון

איאן

לילה

יהורם

לידור

שירית

סיון

זאב

מקסים

אחלמה

אלקיים

כרמל