יהב

Yahav
בעמוד זה נסקור את המשמעות של השם יהב, נבין מה מקור השם, הערך שלו בגימטריה והערך הנומורולוגי של השם. בעזרת הנומורולוגיה ניתן ללמוד על תכונות האישיות והאופי של תינוקות וילדים הנקראים בשם יהב.
פירוש השם יהב

שם בעברית:

יַהַב

שם באנגלית:

Yahav

למי השם מתאים:

בנים

ערך בגימטריה:

17

ערך נומורולוגי:

8

מפורסמים עם השם יהב:

יהב טווסי

פירוש השם יהב:

בעברית – תקווה ורצון, בארמית – נתינה. מקור השם יהב הוא בתנ”ך, המילה יהב מוזכרת במזמורו של דוד המלך בתהלים, כאשר הוא מורה לאדם המאמין לתלות את תקוותיו ואת יהבו באל. לפי הקבלה פירוש השם יהב – הפסוק “הַשְׁלֵךְ עַל אדוני יְהָבְךָ וְהוּא יְכַלְכְּלֶךָ” (תהילים נ”ה, כ”ג) מבטא את האמונה העמוקה באלוהים. לכן השם מסמל חיבור לאמונה, לתקווה, לנתינה ולרוחב לב.

ניתוח נומרולוגי לשם יהב:

אנשים ששמם עם ערך נומורולוגי 8 אוהבים שלום ובעלי חוש צדק. הם אנשים נמרצים, אוהבים בית אך גם עבודה. לרוב הם אנשים שאפתנים, הישגיים חדורי מטרה ויעשו הכל בכדי להצליח. נוטים להיות ביישנים אך עם זאת, אוהבים להנהיג ולהיות בעמדת כוח. חוששים להיות במקום פגיע ומקרינים חוסר נפשי גבוה, עקב כך לעיתים מתקשים להפגין רגשות.
ציטוט מהתנ"ך:
“וְהוּא מְהַשְׁנֵא עִדָּנַיָּא, וְזִמְנַיָּא, מְהַעְדֵּה מַלְכִין, וּמְהָקֵים מַלְכִין; יָהֵב חָכְמְתָא לְחַכִּימִין, וּמַנְדְּעָא לְיָדְעֵי בִינָה” (דניאל ב’, כ”א).
פופולריות:

כל האמור באתר זה הינו לצרכי בידור, מידע והמלצה בלבד ולא יהווה ייעוץ או תחליף לייעוץ. הנהלת האתר לא תהיה אחראית בגין נזק ו/או אובדן שנגרם למשתמש באתר ו/או למסתמך על האמור באתר.

באתרינו תוכלו למצוא שמות לילדים ממגוון שפות ותרבויות שונות יחד עם המשמעות.

שמות נוספים

תניה

גאלה

יקיר

שי-לי

מייק

אילנית

ליה

לב

ברק

רמה

איתמר

אודם

אחיעם

עילום

פנחס