יותם

Yotam
בעמוד זה נסקור את המשמעות של השם יותם, נבין מה מקור השם, הערך שלו בגימטריה והערך הנומורולוגי של השם. בעזרת הנומורולוגיה ניתן ללמוד על תכונות האישיות והאופי של תינוקות וילדים הנקראים בשם יותם.
פירוש השם יותם

שם בעברית:

יוֹתָם

שם באנגלית:

Yotam

למי השם מתאים:

בנים

ערך בגימטריה:

456

ערך נומורולוגי:

6

מקור השם:

התנ''ך

מפורסמים עם השם יותם:

יותם הלפרין, יותם אוטלונגי, יותם קושניר

פירוש השם יותם:

אחד משבעים בניו של גדעון והניצול היחיד מטבח אחימלך. מקור השם יותם הוא מהתנ”ך ומיוחס לשתי דמויות, הראשונה – יותם, מלך יהודה בנם של עוזיהו ויְרוּשָׁא בַּת – צָדוֹק. לפי הקבלה פירוש השם יותם – האותיות “יו” הן האותיות של אלוהים ומסמלות קדושה. המילה “תם” מסמלת תמימות וטוהר. צירוף המילים מסמל אמונה עמוקה, שמירה על דרך ארץ והגנה על הצדק. שתי הדמויות בתנ”ך בשם זה מסמלות אצילות, חוכמה ובחירה בדרך המלך.

ניתוח נומרולוגי לשם יותם:

אנשים ששמם הוא עם הערך הנומורולוגי 6 הם בעלי מוסריות יוצאת דופן, מצפים הרבה מעצמם וגם מהסובבים אותם. מאפיין אנשים אהבה, טוב לב, אוהבים לעזור לאנשים ואנשים משפחתיים, נאמנים לקרובים שלהם והמשפחה שלהם בראש סדר העדיפויות. הם אנשים יצירתיים ונוטים להתחברות לתחומים שיש בהם יצירה כמו עיצוב, תרבות בישול וכו.
ציטוט מהתנ"ך:
“וַיָּבֹא בֵית-אָבִיו, עָפְרָתָה, וַיַּהֲרֹג אֶת-אֶחָיו בְּנֵי-יְרֻבַּעַל שִׁבְעִים אִישׁ, עַל-אֶבֶן אֶחָת; וַיִּוָּתֵר יוֹתָם בֶּן-יְרֻבַּעַל, הַקָּטֹן–כִּי נֶחְבָּא” (שופטים, ט’, ה’). “בֶּן-עֶשְׂרִים וְחָמֵשׁ שָׁנָה, יוֹתָם בְּמָלְכוֹ, וְשֵׁשׁ-עֶשְׂרֵה שָׁנָה, מָלַךְ בִּירוּשָׁלִָם; וְשֵׁם אִמּוֹ, יְרוּשָׁה בַּת-צָדוֹק. וַיַּעַשׂ הַיָּשָׁר בְּעֵינֵי יְהוָה, כְּכֹל אֲשֶׁר-עָשָׂה עֻזִּיָּהוּ אָבִיו–רַק, לֹא-בָא אֶל-הֵיכַל יְהוָה; וְעוֹד הָעָם, מַשְׁחִיתִים” (דברי הימים ב’, כ”ז, א’-ב’).
פופולריות:

כל האמור באתר זה הינו לצרכי בידור, מידע והמלצה בלבד ולא יהווה ייעוץ או תחליף לייעוץ. הנהלת האתר לא תהיה אחראית בגין נזק ו/או אובדן שנגרם למשתמש באתר ו/או למסתמך על האמור באתר.

באתרינו תוכלו למצוא שמות לילדים ממגוון שפות ותרבויות שונות יחד עם המשמעות.

שמות נוספים

בנג’י

עזריאל

ליאון

קיריל

מגל

דנאל

מני

אידו

צחי

שמוליק

סיני

ג’ון

נחום

אחינועם

מיכה