יעקב

Jacob, Yaakov, Ya’akov
בעמוד זה נסקור את המשמעות של השם יעקב, נבין מה מקור השם, הערך שלו בגימטריה והערך הנומורולוגי של השם. בעזרת הנומורולוגיה ניתן ללמוד על תכונות האישיות והאופי של תינוקות וילדים הנקראים בשם יעקב.
פירוש השם יעקב

שם בעברית:

יַעֲקֹב

שם באנגלית:

Jacob, Yaakov, Ya'akov

למי השם מתאים:

בנים

ערך בגימטריה:

182

ערך נומורולוגי:

2

מקור השם:

התנ''ך

מפורסמים עם השם יעקב:

יעקב פרי, יעקב אורלנד, יעקב שוואקי, יעקב אילון

פירוש השם יעקב:

השלישי מבין שלושת האבות של עם ישראל. מקור השם יעקב הוא מהתנ”ך, יעקב בן יצחק הנקרא גם יעקב אבינו, הוא אחיו התאום של עשו, השלישי מבין שלושת האבות של עם ישראל. לפי הקבלה פירוש השם יעקב – יעקב הוא שם מיוחד במינו בעל משמעות חשובה המיוחסת לדמות התנכ”ית יעקב אבינו. רגע לידתו ופירוש שמו מוזכר בספר בראשית, פרק כ”ה, פסוק כ”ו, “וְאַחֲרֵי-כֵן יָצָא אָחִיו, וְיָדוֹ אֹחֶזֶת בַּעֲקֵב עֵשָׂו, וַיִּקְרָא שְׁמוֹ, יַעֲקֹב”. שמו השני של יעקב הוא ‘ישראל’, כסמל לכך שהוא ראש השושלת של עם ישראל, ועל פיכך מסמל ערכים של שורשיות ומנהיגות.

ניתוח נומרולוגי לשם יעקב:

אנשים עם ערך נומורולוגי 2 הם אנשים משפחתיים, רכים, טובים בשותפות, מכילים ורגישים. תכונות אלה עוזרות להם במישור הבין אישי והמשפחתי. הם אנשים המעדיפים לחיות בזוגיות, בין אם זו זוגיות רומנטית, חברית או קשרים חזקים בתוך המשפחה. הם בעלי אינטיליגנציה חברתית גבוה ויחסי אנשים מעולים, הם ירצו לעבוד בקבוצה אך לא תמיד ירצו לנהל אותה ונוטים להיות בעלי יכולת לגשר במצבים מורכבים ורגישים.
ציטוט מהתנ"ך:
“וְאַחֲרֵי-כֵן יָצָא אָחִיו, וְיָדוֹ אֹחֶזֶת בַּעֲקֵב עֵשָׂו, וַיִּקְרָא שְׁמוֹ, יַעֲקֹב” (בראשית כ”ה, כ”ו).
פופולריות:

כל האמור באתר זה הינו לצרכי בידור, מידע והמלצה בלבד ולא יהווה ייעוץ או תחליף לייעוץ. הנהלת האתר לא תהיה אחראית בגין נזק ו/או אובדן שנגרם למשתמש באתר ו/או למסתמך על האמור באתר.

באתרינו תוכלו למצוא שמות לילדים ממגוון שפות ותרבויות שונות יחד עם המשמעות.

שמות נוספים

ירמיהו

עמיקם

מואב

ניר

נח

אברהם

קידר

זכריה

נעמן

מרים

שלמה

מנשה

דובב

אבא

עילי