פסח

Pesach
בעמוד זה נסקור את המשמעות של השם פסח, נבין מה מקור השם, הערך שלו בגימטריה והערך הנומורולוגי של השם. בעזרת הנומורולוגיה ניתן ללמוד על תכונות האישיות והאופי של תינוקות וילדים הנקראים בשם פסח.
פירוש השם פסח

שם בעברית:

פסח

שם באנגלית:

Pesach

למי השם מתאים:

בנים

ערך בגימטריה:

148

ערך נומורולוגי:

4

מקור השם:

התנ''ך

קטגוריות:

ישראלי, תנ"כיים

מפורסמים עם השם פסח:

פסח גלאון, פסח גרופר, פסח טיטלמן

פירוש השם פסח:

חג, אחד משלושת הרגלים. לפי הקבלה פירוש השם פסח – השם מבטא חיבור למסורת, הודיה לאלוהים על כי הוציאנו ממצרים והוא מסמל פריחה, לבלוב וחירות.

ניתוח נומרולוגי לשם פסח:

שמות עם ערך נומורולוגי מספר 4 מייצג אנשים שהם יציבים, מאוזנים ומלאי בטחון, מחוברים לקרקע, אנשי עבודה, הגיוניים, בעלי משמעת עצמית ואוהבים שגרה ומסגרות. נוטים לחשוב על הפרט הקטן בכל עשייה ועושים את העבודה לאט וביסודיות על מנת להשלים את העבודה בצורה הטובה ביותר. בעלי ערך נומורולוגי זה הם אנשים מתחשבים, מתעניינים בזולת ותמיד יציעו עזרה בין אם זה לבני אדם או לבעלי חיים.
ציטוט מהתנ"ך:
“וְהָיָה כִּי-תָבֹאוּ אֶל-הָאָרֶץ, אֲשֶׁר יִתֵּן יְהוָה לָכֶם–כַּאֲשֶׁר דִּבֵּר; וּשְׁמַרְתֶּם, אֶת-הָעֲבֹדָה הַזֹּאת. וְהָיָה, כִּי-יֹאמְרוּ אֲלֵיכֶם בְּנֵיכֶם: מָה הָעֲבֹדָה הַזֹּאת, לָכֶם. וַאֲמַרְתֶּם זֶבַח-פֶּסַח הוּא לַיהוָה, אֲשֶׁר פָּסַח עַל-בָּתֵּי בְנֵי-יִשְׂרָאֵל בְּמִצְרַיִם, בְּנָגְפּוֹ אֶת-מִצְרַיִם, וְאֶת-בָּתֵּינוּ הִצִּיל; וַיִּקֹּד הָעָם, וַיִּשְׁתַּחֲווּ”. (שמות י”ב, כ”ה-כ”ז).
פופולריות:

כל האמור באתר זה הינו לצרכי בידור, מידע והמלצה בלבד ולא יהווה ייעוץ או תחליף לייעוץ. הנהלת האתר לא תהיה אחראית בגין נזק ו/או אובדן שנגרם למשתמש באתר ו/או למסתמך על האמור באתר.

באתרינו תוכלו למצוא שמות לילדים ממגוון שפות ותרבויות שונות יחד עם המשמעות.

שמות נוספים

שמעיה

שניר

ירון

יוכבד

שמאי

תמר

רותם

דוריאן

עמירם

איתמר

דקלה

מיכה

דודו

צמח

מייקל