שמואל

Shmuel ,Shmoel, Samuel
בעמוד זה נסקור את המשמעות של השם שמואל, נבין מה מקור השם, הערך שלו בגימטריה והערך הנומורולוגי של השם. בעזרת הנומורולוגיה ניתן ללמוד על תכונות האישיות והאופי של תינוקות וילדים הנקראים בשם שמואל.
פירוש השם שמואל

שם בעברית:

שְׁמוּאֵל

שם באנגלית:

Shmuel ,Shmoel, Samuel

למי השם מתאים:

בנים

ערך בגימטריה:

377

ערך נומורולוגי:

8

מקור השם:

התנ''ך

מפורסמים עם השם שמואל:

שמואל וילוז’ני

פירוש השם שמואל:

השופט האחרון של בני ישראל. מקור השם שמואל הוא מהתנ”ך, שמואל, דמות מקראית, היה השופט האחרון של בני ישראל בתקופת שופטי ישראל, ונחשב לאחד מגדולי הנביאים. לפי הקבלה פירוש השם שמואל – שמואל, דמות תנכ”ית, היה השופט האחרון של בני ישראל בתקופת שופטי ישראל, ונחשב לאחד מגדולי הנביאים. דמותו של שמואל מסמלת המתנה וציפייה לצאצאים, שכן הוריו המתינו שנים רבות להולדתו. שמואל הוקדש על ידי אמו לעבודת האל עוד טרם נולד. עם הולדתו שוררה חנה, אימו, שירה לאל המוכרת כ”שירת חנה, ובה הצהירה: “אֶל הַנַּעַר הַזֶּה הִתְפַּלָּלְתִּי וַיִּתֵּן יְהוָה לִי אֶת שְׁאֵלָתִי אֲשֶׁר שָׁאַלְתִּי מֵעִמּוֹ” (שמואל א’, א’, כ”ז). השם שמואל מסמל קדושה, רוממות רוחנית, מנהיגות וחוכמה. שם זה מתאים להורים המעוניינים להעניק לבנם שם המייצג דמות של גיבור. בחירת השם משקפת את רצונם כי בנם יילך בדרכיו של שמואל הנביא. בנוסף, השם יתאים להורים שהמתינו זמן רב להולדת בנם.

ניתוח נומרולוגי לשם שמואל:

אנשים ששמם עם ערך נומורולוגי 8 אוהבים שלום ובעלי חוש צדק. הם אנשים נמרצים, אוהבים בית אך גם עבודה. לרוב הם אנשים שאפתנים, הישגיים חדורי מטרה ויעשו הכל בכדי להצליח. נוטים להיות ביישנים אך עם זאת, אוהבים להנהיג ולהיות בעמדת כוח. חוששים להיות במקום פגיע ומקרינים חוסר נפשי גבוה, עקב כך לעיתים מתקשים להפגין רגשות.
ציטוט מהתנ"ך:
“וַיְהִי לִתְקֻפוֹת הַיָּמִים, וַתַּהַר חַנָּה וַתֵּלֶד בֵּן; וַתִּקְרָא אֶת-שְׁמוֹ שְׁמוּאֵל, כִּי מֵיְהוָה שְׁאִלְתִּיו” (שמואל א’, א’, כ’).
פופולריות:

כל האמור באתר זה הינו לצרכי בידור, מידע והמלצה בלבד ולא יהווה ייעוץ או תחליף לייעוץ. הנהלת האתר לא תהיה אחראית בגין נזק ו/או אובדן שנגרם למשתמש באתר ו/או למסתמך על האמור באתר.

באתרינו תוכלו למצוא שמות לילדים ממגוון שפות ותרבויות שונות יחד עם המשמעות.

שמות נוספים

אפרת

אבישי

גור

עוזי

יסכה

אלקיים

אורן

מלכיאל

חניאל

אמציה

ליונל

צחי

שרגא

גיתית

רע